Co aktuálně potřebujeme?

Zde najdete jakýsi „wishlist“ sestavený lékaři a dalšími odborníky z Neonatologického oddělení FN Motol. Jedná se o vybavení, přístroje a další předměty, které bychom rádi v budoucnu pořídili za přispění Vás – dárců Nadačního fondu N. Veškeré finanční dary Nadačnímu fondu N jsou použity pro zlepšování vybavení a prostředí Neonatologického oddělení při FN Motol.

 • Giraffe Shuttle

  Je transportní zdroj energie pro inkubátory a vyhřívaná lůžka GE Giraffe a Panda. Připojením k inkubátoru či lůžku poskytuje elektrickou energii pro lůžko a další vybavení potřebné k transportu uvnitř nemocnice. Snižuje tak rizika spojená s tepelným diskomfortem pacienta, odstraňuje nutnost přesunu dítěte z inkubátoru do transportního inkubátoru a zpět.

  Orientační cena: 550 000 CZK

 • Kamerový systém pro JSP (Jednotku specializované péče)

  Díky kamerám mají rodiče v domluvou denní dobu pomocí hesla přístup k online vysílaní, kde mohou své miminko sledovat. Kamery pomáhají rodičům být blíž svým dětem i v době, kdy s nimi nemohou být na oddělení.

  Orientační cena: dle počtu zakoupených kamer až do výše 150 000 CZK

 • Redukční vložky do ohřívače mléka

  Ohřívač mléka Barkey na suchý ohřev má daný průměr otvorů pro ohřev mléčné stravy. Protože lahvičky máme od různých výrobců, je třeba redukovat otvor ohřívače na daný průměr nebo výšku lahvičky.

  Orientační cena: 7 500 CZK

 • Software pro výživu nemocných novorozenců

  Program kalkulace nitrožilní a normální výživy u nedonošených a kriticky nemocných novorozenců umožňující zkvalitnit kompozici prvků a energie v jejich výživě.

  Orientační cena pro 1 PC: 20 000 CZK

 • Software pro optimalizaci umělé plicní ventilace

  Program umožňující záznam a analýzu podpory umělou plicní ventilací u nedonošených a kriticky nemocných novorozenců. Pomocí programu lze upravovat ventilační podporu automaticky při rychle se měnícím stavu miminka.

  Orientační cena pro 1 PC: 29 000 CZK

 • Analyzátor mlék MIRIS

  Každý jsme tak trochu jiný. A tak je to i s mlékem, které maminky svým nedonošeným miminkům na naší jednotku intenzivní péče nosí. Navíc předčasně narozeným mimikům k zajištění dostatečné energie k růstu a vývoji běžné mateřské mléko energeticky nestačí a je potřeba jej obohacovat speciálními přípravky, které dodávají přesné množství, tuků, cukrů a bílkovin. I když podle mnoha studií známe složení mateřského mléka, každá maminka ho může mít trochu jiné. Díky analyzátoru mlék dokážeme určit přesné složení mateřského mléka a obohatit mléko co nejpřesněji tak, aby nejlépe vyhovovalo danému miminku. Zároveň díky němu dokážeme odhalit případy, kdy je v mateřském mléce nezvyklý nedostatek některé ze základních složek, a adekvátně je miminku dodat jiným způsobem.

  Orientační cena: 1 000 000 CZK

 • Medela ohřívač Calesca

  Ohřívač mléka Calesca rovněž využívá suché teplo k ohřátí mléka na tělesnou teplotu. Tím zabezpečuje nejenom vysoké hygienické podmínky a eliminuje riziko kontaminace, ale udržuje také nutričních hodnoty mateřského mléka. Vzhledem k jednoduché obsluze a individuálnímu ohřevu lahvičky/stříkačky je možné ohřívač umístit i na rooming-in pokoj a zapojit tím rodiče do péče o dítě.

  Orientační cena: 38 000 CZK

 • Odborná literatura pro lékaře i sestry

  Medicína jde rychle kupředu a náš odborný personál si neustále musí prohlubovat a doplňovat znalosti ze svého oboru. Aktuálně potřebujeme doplnit knihovnu naší odborné literatury, především o tito tituly: Averys Neonatology 7th ED., Fendrychová – Ošetřovatelství, Dort – Neonatologie)

  Orientační cena: 10 000 CZK

 • Zvyšování kvalifikace personálu

  Nadále hodláme podporovat další vzdělávání našich kolegů z neonatologického oddělení, které nám umožní ještě lépe pečovat o naše malé svěřence. Podle aktuální situace a potřeby můžeme podpořit například školení pro laktační poradkyně, dále pak třeba účast na kongresech a dalších vzdělávacích akcích.

 • Křesla na klokánkování a kojení (2x)

  Maminky, které docházejí za svými dětmi každý den, častokrát na celé odpoledne, potřebují mít pohodlí pro klokánkování svých dětí. Klokánkován prospívá nejen dětem, ale i maminkám, a pomáhá vytvářet pevné pouto i v komplikované situaci hospitalizace dítěte.

  Orientační cena: 20 000 Kč

 • Přístroj SAHARA III

  Jedná se o přístroj na rozmrazování plazmy a ohřev krevních transfúzí. Tento přístroj vylučuje rizika kontaminace patogenními zárodky bakterií prosperujících ve vlhkém prostředí jako u klasických vodních lázní. Aktivní sušení povrchů vaků umožňuje dodržovat hygienické podmínky v bezprostřední blízkosti transfúzních přípravků.

  Orientační cena: 110 000 Kč

 • Látky na pomůcky pro děti

  Látky na speciální zavinovačky, oblečky pro děti s rozštěpovou vadou, polohovací pomůcky, které šijí samy sestřičky z novorozeneckého oddělení.

  Orientační cena: 3 000 Kč

 • Multifunkční křeslo Sella

  Multifunkční křeslo Stella svou kombinací potřebných funkcí, ergonomicky vhodně zvolených proporcí přináší řadu výhod pro maminky, které docházejí za svými dětmi na JIP novorozeneckého oddělení. Vysoká variabilita polohování umožňuje nastavit křeslo podle individuálních potřeb pacienta. Křeslo je velmi pohodlné a působí příjemně. Maminky jej využijí především při kojení a klokánkování miminka. Brzký bezprostřední kontakt mezi dítětem a maminkou při klokánkování velmi významně napomáhá v péči o nezralého novorozence. Podstata klokánkování spočívá v tom, že dítě je přikládáno přímo na tělo maminky a je přikryto jejím oděvem. Tento těsný tělesný kontakt pomáhá zajistit základní potřeby dítěte, bezpečí i láskyplné přijetí a tím má pozitivní vliv na celkový vývoj dítěte. Kontakt ,,kůže na kůži“ s dítětem při klokánkování velice významně napomáhá i maminkám, protože přináší zvýšenou sebedůvěru, pocit naplnění a pocit, že mohou něco pozitivního učinit pro své předčasně narozené dítě. Maminkám zlepšuje psychický stav a tím podporuje a zvyšuje tvorbu mateřského mléka, zvyšuje úspěšnost kojení a prodlužuje délku laktace. I extrémně nezralé dítě s nízkou porodní hmotností může být již včasně, po stabilizaci zdravotního stavu, v těsném tělesném kontaktu s maminkou přikládáno k prsu. Doba klokánkování by měla být co nejdelší, ne méně než hodinu, protože každá manipulace dítě částečně destabilizuje a určitou dobu trvá, než se miminko opět zklidní.

  Orientační cena: 45 000 Kč

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat.