Tessa

Narozena 30+2, porodní váha 1 180 g

Těhotenství probíhalo bez komplikací, až na pár ranních nevolností bylo vše v pořádku. Pracuji jako zdravotní sestra na chirurgii. Jak po psychické, tak fyzické stránce, není toto zaměstnání jednoduché, proto jsem se rozhodla ve 3.měsíci přestat chodit do práce a nastoupit na nemocenskou. Díky tomu jsem měla každých 14 dní kontroly u své gynekoložky. Všechny kontroly byly v pořádku, miminko krásně rostlo a nezdálo se, že by mělo být něco jinak než obvykle. 

Začátkem 5.měsíce jsem začala mít na kontrolách vyšší krevní tlak a nepříjemné bolesti a křeče v břiše. Bylo mi provedeno vyšetření přístrojem Holter, kde se nepotvrdil žádný nález a vyšší krevní tlaky byli přisuzovány nervozitě z těhotenství. Když se hodnoty krevního tlaku každou prohlídku stupňovaly, doktorka se rozhodla, že mě předá do rizikové poradny v Motole.

O pár dní později jsem začala krvácet a přítel mě odvezl na pohotovost do Motola, kde si mě rovnou nechali. 

Na ultrazvuku doktor popsal zkrácený čípek na 1cm a riziko předčasného porodu. Byla jsem ve 25. týdnu těhotenství. Ten strach o miminko byl nepopsatelný, nevěděli jsme, co se děje a co nás všechno ještě čeká. Do té doby jsem ani netušila, jestli miminko v tomto týdnu těhotenství může vůbec přežít.

V nemocnici mi nasadili léky na vysoký tlak a s odstupem dnů provedli ultrazvukové vyšetření, kde zjistili, že miminko je menší asi o 2 týdny než by mělo být, což v tomto  týdnu nebylo dobré. Po týdnu mě propustili domu, že se udělá kontrolní ultrazvuk s odstupem času abychom viděli, zda miminko přibírá.

Za týden jsem měla kontrolní ultrazvuk, miminko stále méně a méně přibíralo na váze a byla diagnostikovaná růstová restrikce plodu, další kontrola za 14 dní.

Doma už to bylo náročnější, dost se mi motala hlava z vysokého tlaku, zvracela jsem a nebylo mi celkově vůbec dobře.

Při další kontrole v rizikové poradně mě opět hospitalizovali. Diagnostikovaná preeklampsie. Šílené hodnoty. Krevní tlak 220/110, neustálé migrény a zvracení. Nasadili mi kortikoidy na vývoj plic miminka, kdybych musela předčasně porodit. Po kortikoidech úplně ustály pohyby miminka, bylo to strašné. Odpoledne za mnou přišel primář oddělení, že je potřeba udělat císařský řez a porodit předčasně v co nejbližším termínu. Rodila jsem ve 30. týdnu těhotenství.
 

10.6.2021 se nám narodila krásná holčička Tessa s váhou 1180g. Když jsem dceru poprvé viděla, nedokázala jsem říct ani slovo, tak malé tělíčko a všude jen spousta hadiček. Byl to šílený pohled, ale pro nás byla tak krásná. První dny jsme si nemohli dceru ani pochovat, ležela zabalená v inkubátoru a dýchal za ni přístroj. Po pár dnech ji přesunuli konečně na JIP.

Každý den jsme jezdili na několika hodinové návštěvy. Bylo to náročné, ale dočkali jsme se a za 10 týdnu jsme si konečně Tessu mohli odvést domu.

Celou hospitalizaci zvládala skvěle, až na pár malých zaškobrtnutí bylo vše bez problému. Rostla nám před očima a domů jsme si ji přivezli jako 2 kilovou.

Chtěli bychom moc poděkovat všem sestřičkám, doktorům a doktorkám za to, co pro nás a Tessu udělali. Zachránili nám to nejdůležitější, co máme. Nikdy si toho nepřestaneme vážit.

Nyní byly dceři 2 roky a je to nejšťastnější dítě pod sluncem a to díky Vám.

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat.